SILVER & METAL / Silver / Grape scissors 5806018
nr 580 6018
GRAPE SCISSORS
Silver, Funkis, lenght: 13,
Silver, Funkis, längd: 13
100
SEK 400
Monday April 27 2009
at 18:07:25
100 kr
250 kr
200 kr
300 kr
350 kr
Apr 27
TEMA 20- & 30-tal
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Read more about TEMA 20- & 30-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver